Zdrooofko

Jakie ćwiczenia na brzuch i uda

 Wbrew pozorom, to nie ciężkie ćwiczenia na siłowni spalają tłuszcz. Jeśli chcesz się pozbyć oponki z brzucha, nie wystarczy że będziesz wykonywała setki brzuszków na atlasie każdego dnia. Ćwiczenia siłowe głównie wzmacniają nasze mięśnie, nie spalają tłuszczu. Oczywiście wykonując je możesz się spodziewać, że stracisz trochę na wadze, ponieważ ćwiczenia siłowe również stymulują organizm do redukcji tłuszczu w pewnym stopniu. Jak każde inne ćwiczenia, wymagają wysiłku fizycznego, a zatem mają korzystny wpływ na nasze zdrowie, samopoczucie i kondycję naszego ciała.

Wady zgryzu u dzieci

Jakie istnieją wady zgryzu u dzieci, skąd się biorą i co robić, kiedy się pojawiają? Przede wszystkim, wady zgryzu to następstwo działania tak zwanych czynników zakłócających kształtowanie się narządów naszej jamy ustnej. Takie czynniki pojawiają się już w okresie życia płodowego dziecka, albo po urodzeniu. W zależności od tego, w jakim czasie, czy przed narodzinami, czy po zaczynają pojawiać się czynniki zakłócające, mamy do czynienia odpowiednio z wadami rozwojowymi lub wrodzonymi, albo z wadami nabytymi. Te pierwsze powstają jeszcze w życiu płodowym.

Alergia pokarmowa u dziecka

Alergia pokarmowa jest często pierwszą chorobą alergiczną, która występuje w życiu człowieka. Powodują ją alergeny w postaci białek krowiego mleka. Aby uchronić dziecko przed uczuleniem na pokarm, możemy postawić na długotrwałe karmienie piersią, przez okres minimum sześciu miesięcy. W ten sposób opóźnimy moment, w którym dziecko zetknie się pierwszy raz z alergenami w mleku.

Jak często sięgamy po kredyty?

Przeciętny Polak po kredyty sięga w momencie, kiedy tego potrzebuje. Rzadko decydujemy się na kredyty tylko po to, żeby sprawić sobie przyjemność czy zaspokoić jakieś wygórowane chęci na które nas w danym momencie nie stać, ponieważ nie posiadamy takich pieniędzy, takiej gotówki ani zasobów finansowych na koncie.

Po kredyty sięgamy także kiedy ktoś z naszej rodziny tego potrzebuje, potrzebuje wsparcia finansowego.

Pierwsze symptomy choroby - profilaktyka przed chorobą

Czasami wydaje nam się, że dopóki nic nas nie boli, wszystko jest w porządku. Dopóki nie odczuwamy charakterystycznych, bolesnych objawów, wszystko z naszym zdrowiem jest jak najbardziej OK. Czasami mamy rację, czasami to nie prawda.

Zastanów się, czy rzeczywiście zawsze czujesz się dobrze? Czy nie masz problemów z zasypianiem lub problemów z poranną pobudką?

Ból ucha - o czym może świadczyć

Ból ucha może świadczyć nie tylko o chorobach samego narządu słuchu, ale również o innych dolegliwościach i chorobach nie związanych z samymi uszami. Najczęstsze choroby uszu, które powodują ból, dzielimy na choroby ucha zewnętrznego i wewnętrznego.

Do tych pierwszych zaliczamy urazy małżowiny usznej (wywołane mechanicznie, których czasami nie zauważamy lub spowodowane wychłodzeniem narządu słuchu).

Badanie piersi-mammografia? Badanie piersi w domu? KIlka porad jak to przejść.

Badanie piersi staje się w Polsce coraz bardziej popularne, podobnie jak we wszystkich innych europejskich krajach. O chorobach piersi mówi się więcej i częściej, ponieważ nie jest to już temat tabu.

Każda z nas, niezależnie od obciążeń genetycznych, jest narażona na nowotwór piersi, nie ma się co oszukiwać. Oczywiście większe prawdopodobieństwo jest w przypadku kobiet, u których w rodzinach zdarzały się guzy piersi.

Objawy depresji poporodowej - gdy na świecie pojawia się dziecko.

Nawet wśród kobiet, które starają się o dziecko przez długi czas i kiedy już udaje im się zajść w ciążę, przez dziewięć miesięcy nie mogą się doczekać przyjścia na świat nowego członka rodziny, może wystąpić depresja poporodowa.

Jest to spowodowane głównie przemęczeniem i zmianą sytuacji w domu. Kobieta po porodzie musi dużo odpoczywać, ponieważ poród to niewyobrażalny wysiłek dla jej organizmu.