Remontowo

Kiedy Polacy najczęściej decydują się na remont domu?

Remont domu, to często bardzo ważna życiowa decyzja. Nie chodzi z reguły o to, że jesteśmy przywiązani do poprzedniego, starego wystroju, a głównie o koszt remontu. Musimy liczyć się nie tylko z kosztami materiałów, ale również robocizny, jeśli mamy zamiar zatrudnić firmę, która zajmie się odnową naszego domu.

Jak przetrwać okres remontu u sąsiadów lub na klatce schodowej

Kiedy zaczyna się remont u sąsiada, o czym bardzo często dowiadujemy się jeszcze zanim cokolwiek zacznie się konkretnego dziać, zaczyna boleć nas głowa. Skąd dowiadujemy się, że sąsiad planuje remont? A no zaczyna się przesuwanie mebli i trzaskanie.

To trzaskanie to rozbieranie na części tego, czego już sąsiad w pokoju czy kuchni mieć nie chce. Więc trzaska, żeby to później wynieść do wspólnej, i tak już zagraconej piwnicy.

Jak przebiega remont z nowoczesną firmą remontowo-budowlaną?

Czym nowoczesne remonty naszych domów i mieszkań różnią się od tych sprzed kilkunastu lat? Jakie nastąpiły zmiany na remontowym rynku i czy są one jakoś szczególnie widoczne?

Dlaczego coraz częściej i coraz chętniej sięgamy po pomoc specjalistów, to znaczy firm które zajmują się remontami, zamiast wykonywać je na własną rękę? Wystarczy odrobinę rozejrzeć się wśród materiałów budowlanych i wykończeniowych, jakie możemy znaleźć w sklepach.

Remont we własnym zakresie - zalety i wady wynajęcia firmy remontowej

Czy remont na własną rękę, to znaczy bez wynajmowania do pomocy firmy zajmującej się budowlanką i wykończeniami, zawsze musi oznaczać udrękę?

Czy to oznacza ręce brudne od farby po same łokcie, mieszkanie w opłakanym stanie przez kilka tygodni, gdzie kurz powstały w wyniku szlifowania ścian miesza się na podłodze z zasychającą farbą? Nie! Przede wszystkim, jak w każdej innej kwestii, liczy się dobra organizacja.

Załóżmy, że chcemy wyremontować sobie salon.

Remont - od czego zacząć - wybór firmy wykończeniowo remontowej

Czy wszyscy mężczyźni lubią majsterkowanie? Niekoniecznie, niektórzy wolą przeczytać książkę zamiast spędzać czas z wiertarką w piwnicy. Czy wszyscy mężczyźni chcą robić remont domu lub mieszkania aby zaimponować swojej żonie i rodzinie?

Również niekoniecznie. Nieważne, czy mężczyźni czy kobiety, jedni z nas wolą wykonywać remonty samodzielnie, na własną rękę, własnymi siłami, inni z kolei wolą wydać odrobinę więcej i skorzystać z usług firmy remontowej.

Jak konserwować drewniane schody i zabezpieczyć je dla naszych dzieci?

Kiedy mamy w naszym domu schody drewniane, należy zwrócić uwagę nie tylko na to, by regularnie czyścić je preparatami do codziennego sprzątania. Należy również zwrócić szczególną uwagę na pielęgnację i konserwację schodów drewnianych, co wpływa na ich trwałość i estetyczny wygląd.

Jeśli chodzi o ich trwałość, ogromne znaczenie ma to, w jaki sposób zakonserwujemy nasze drewniane schody za pierwszym razem, który jest najważniejszy.

Nowe schody w domu - czym się kierować?

Kiedy decydujemy się na budowę domu, nawet posiadając dość sporą działkę budowlaną, często wolimy mieć domek piętrowy niż większy powierzchniowo domek parterowy. Z czego to wynika?

Być może z przyzwyczajenia do widoku tego typu konstrukcji, a może po prostu z naszego estetycznego gustu. Jeśli piętra, to znaczy jeśli więcej niż jedna kondygnacja, to i schody.

Schody będą nam niezbędne. Jakie schody wybrać do swojego domu, kiedy decydujemy się na budowę lub po prostu jesteśmy w czasie remontu i będziemy chcieli wymienić stare schody?