Jakie są marzenia współczesnych młodych kobiet?

Artykuł sponsorowany

Opowiemy dwie historyjki dziewcząt, które mają na ten temat odmienne zdanie. Myślimy, że można w nich odnaleźć dwa główne trendy, co do tego, jakie są marzenia współczesnych młodych kobiet.

Karina po maturze wybrała studia na uczelni technicznej, ponieważ wydawało jej się, że po tego typu ścisłym kierunku szybciej znajdzie pracę i będzie mogła szybko pozwolić sobie na samodzielne życie, bez wsparcia rodziców, na wysokim poziomie.

Zawsze była pewną siebie kobietą, która uważała, że dokładnie wie, czego chce od życia.

Myślała o karierze, własnej firmie prowadzonej przez biuro rachunkowe — nie o domu i dzieciach, jak nasza druga przykładowa kobieta, Marta.

Marta postanowiła po maturze pójść na psychologię, ponieważ po pierwsze od zawsze interesowały ją aspekty związane z psychiką człowieka, a po drugie postanowiła, że chce w przyszłości pomagać ludziom, najchętniej dzieciom porzuconym przez rodziców.

Od zawsze też myślała o założeniu swojej rodziny, o którą będzie zawsze dbała jak tylko będzie mogła. Pierwsza kobieta, Karina, po skończeniu studiów bardzo długo nie mogła znaleźć pracy za wynagrodzenie, które wyobrażała sobie dla siebie po tak trudnym kierunku.

Marta z kolei zaczęła pracę dokładnie tam, gdzie chciała, za wynagrodzenie które przekraczało nawet jej oczekiwania. Karina pomyślała sobie, że jednak fajnie byłoby być kobietą, która zajmuje się tylko domem, chodzi na zakupy, gotuje, sprząta i dba o tak zwane domowe ognisko.

Marta z kolei, po spędzeniu kilku miesięcy przy opiece nad opuszczonymi dziećmi doszła do wniosku, że nigdy nie chce mieć swoich dzieci, bo opieka nad młodymi ludźmi to strasznie skomplikowana sprawa.

To tylko przykładowe historyjki dwóch kobiet, których marzenia diametralnie zmieniły się po skończeniu studiów. Bardzo często marzenia przewartościowują się, kiedy mamy styczność z rzeczywistością.

Jedna współczesna kobieta będzie marzyła o domu i dzieciach, inna o świetnie płatnej pracy, jeszcze inna pomyśli o połączeniu tych dwóch rzeczy. Co nie oznacza, że po pewnym czasie nie zmieni jednak zdania.

O jakim mężczyźnie najczęściej marzą kobiety?

Nie można oczywiście jednoznacznie stwierdzić, jaki jest ideał mężczyzny.

Można jednak śmiało powiedzieć, że nasz ideał mężczyzny zmienia się z wiekiem. Choć kiedy mamy szesnaście lat trudno nam uwierzyć w słowa mamy, że kiedyś nam się zdanie zmieni, to tak właśnie jest.

Młoda dziewczyna, która czuje się już kobietą, będzie marzyła o mężczyźnie, który przede wszystkim będzie dla niej w jakiś sposób fascynujący.

Najlepiej, żeby był przystojny: dla jednej z nas będzie to typowy blondyn, którego najchętniej poszukiwałybyśmy gdzieś w Finlandii, dla drugiej ognisty brunet, najlepiej Hiszpan lub Turek.

Jedna z nas chciałaby, żeby grał na gitarze w rockowej kapeli, inna by jego pasją była poezja śpiewana, jeszcze inna młoda kobieta będzie marzyła o zawodowym bokserze, który będzie miał nos jak Andrzej Gołota.

Dla jednej młodej kobiety fascynujące będą tatuaże, dla innej koszulki z nazwami heavy metalowych zespołów, jeszcze dla innej chłopak pod krawatem.

Na co zwracamy uwagę nieco później, kiedy zarówno z punktu widzenia prawa jak i punktu widzenia naszej mamy jesteśmy dorosłe? Chciałybyśmy, aby nasz mężczyzna potrafił się nami zaopiekować.

Czujemy się kobieco kiedy mamy odpowiedniego partnera. By wiedział, kiedy nam jest źle i powinien nas pocieszyć, a kiedy jest nam dobrze i powinien radować się razem z nami.

Oczywiście dobrze byłoby, gdyby był na tyle przystojny by wszystkie koleżanki nam zazdrościły i na tyle fascynujący, by każda kobieta, która z nim rozmawia, była oczarowana. Jednak bez przesady, ponieważ gdybyśmy ciągle musiały odganiać od niego kręcące się wokół koleżanki, byłoby to nieco uciążliwe.

Mówiąc poważnie: kiedy jesteśmy dorosłymi kobietami, myślimy o prawdziwym partnerze, który będzie dla nas wsparciem na co dzień.

O mężczyźnie, z którym będziemy mogły zawsze i o wszystkim porozmawiać, którego będziemy mogły poprosić o pomoc kiedy będzie nam źle. O kimś, kto będzie naszym kochankiem, naszym przyjacielem i naszym prawdziwym wsparciem. Tego właśnie chcemy, o takim właśnie ideale mężczyźnie najczęściej sobie marzymy.

Każda kobieta chciała by prowadzić własny salon kosmetyczny wtk.pl/news/74872-salony-fryzjerskie-oraz-kosmetyczki-w-salonach-spa-kupuja-w-sklepach-internetowych tylko dla hobby i zaopatrywać się w sklepie cosmeticsdream.pl? A mieć całkowite wsparcie i zabezpieczenie finansowe ze strony mężczyzny.

Ideał kobiety w oczach kobiety

Skąd biorą się w nas kompleksy, których bardzo często chcemy się za wszelką cenę pozbyć? Właśnie stąd, że mamy swoje własne, osobiste przekonanie o tym, jak wygląda kobieta idealna.

Oglądamy mnóstwo czasopism, katalogów, reklam, stron www, filmów, w których pojawiają się bardzo atrakcyjne, świetnie ubrane, perfekcyjnie umalowane kobiety i często wydaje nam się, że nie jesteśmy im w stanie dorównać. Bardzo często ideał kobiety w oczach kobiety, to młoda, smukła, szczupła, ale nie za bardzo wysoka dziewczyna.

Najlepiej, jeśli ma długie, gęste włosy, które układają się idealnie nawet po wyjściu spod prysznica. Idealna kobieta ma długie rzęsy, mały nos, usta jak Angelina Jolie i nosi ubrania z markowych sklepów, oczywiście z nowej kolekcji.

Czy mężczyźni również patrzą na kobiety w taki sposób?

Zobacz koniecznie  www.intermedialna.pl/kobieta-i-styl-zycia Część z nich może tak, jednak większość mężczyzn zdaje sobie sprawę, że to co widzą w telewizji czy Internecie, nie do końca pokrywa się z prawdą. Facet często jest w stanie bardziej obiektywnie ocenić wygląd kobiety, niż ona sama.

Idealny facet — jaki?

Dlaczego tak się dzieje? Ponieważ my koncentrujemy się głównie na ideałach. Jeśli mamy koleżankę, która jest dla nas uosobieniem kobiecego piękna, wszystkie dziewczyny wokół, łącznie z sobą, będziemy do niej porównywać.

Z kolei mężczyzna podchodzi o sprawy tak: jest jedna na milion takich kobiet, które rzeczywiście wyglądają jak aniołek z reklamy bielizny w sieci.

Jednak większość z nich, to komputerowa manipulacja.

Mężczyźni rozglądają się uważniej wokół siebie i są w stanie obiektywnie ocenić, która z nas jest naprawdę piękna. Ideał kobiety, to nie pani, która ma talię osy, biodra niczym afroamerykanka i biust Dody, która zawsze ma perfekcyjny makijaż, idealną fryzurę latem i używa perfum z najwyższej półki. Idealna kobieta to taka, która potrafi się cieszyć z tego, jaka jest i która potrafi podkreślać naturalne atuty, jakimi obdarzyła je natura.

Naprawdę nie można wszystkiego oceniać przez pryzmat tego, co publikują kolorowe pisma i wirtualne portale, bo można zwariować. Jeśli nie wierzysz, że filmy i sieć to jedynie fikcja, spróbuj podejrzeć choć raz idealną według Ciebie gwiazdę na żywo. Czy rzeczywiście jest bez skazy, jak na wszystkich jej zdjęciach, które widziałaś?

kategorieidf