Depilacja woskiem na gorąco - jak długo utrzymuje się efekt? Jak to zrobić w domu?

Depilacja woskiem na gorąco wykorzystuje rozgrzany do odpowiedniej temperatury wosk, który jest następnie nakładany na skórę w kierunku zgodnym ze wzrostem włosków.

Kiedy wosk zastyga jest zrywany przez kosmetyczkę jednym pewnym pociągnięciem (przedtem na wosk nakładany jest kawałek np. gazy). Wosk na gorąco tak samo jak wosk na zimno usuwa włoski wraz z cebulkami, zabieg jest bolesny, ale za ot efekt utrzymuje się dość długo bo nawet do 8 tygodni. Jak długi muszą być włoski do depilacji woskiem?

Najlepiej żeby miały długość około pół centymetra, krótsze włoski mogą zostać nie uchwycone przez wosk, po prostu się nie przykleją. Po zabiegu gorącym woskiem przez kilka lub kilkanaście skóra będzie podrażniona i zaczerwieniona, dlatego po zabiegu kosmetyczka powinna nasmarować twoją skórę łagodzącym podrażnienia balsamem. Depilację woskiem na gorąco zazwyczaj wykonuję się w gabinecie kosmetycznym.

Depilacja woskiem na gorąco w domu może być również wykonana w domu, w drogeriach znajdziemy odpowiednie do tego kosmetyki, uważaj tylko by zbytnio nie podgrzać wosku bo możesz się poparzyć i mocno podrażnić skórę.

Jak nałożyć wosk w domu?

Najpierw musisz podgrzać wosk, musi być płynny ale nie za gorący bo się poparzysz, potem równomiernie nałóż wosk na depilowane miejsca, zgodnie z kierunkiem wzrostu włosków (możesz depilować nogi, pachy, bikini, twarz czyli w zasadzie wszystko co chcesz), na wosk nałóż paski materiału odczekaj chwile i zdecydowanym ruchem oderwij plaster.

Po depilacji nasmaruj się balsamem łagodzącym lub balsamem opóźniającym odrost włosków.

Po jakim czasie odrastają włoski po depilacji?

Efekt gładkiej skóry po powinien się utrzymywać około 6 -8 tygodni. Wady depilacji woskiem na gorąco: ból, podrażnienie skóry, tendencje do wrastania się odrastających włosków. Depilacji woskiem nie powinny stosować panie które mają skórę naczyniową i mające problemy z krążeniem.

Jeżeli jesteś alergiczka również uważaj na wosk, bo może zawierać substancje, które wywołają u ciebie reakcje alergiczną, zanim nałożysz wosk na większe partie ciała zrób próbę na małym odcinku skóry.

kategorieidf